Biskup Vlado Košić u našoj župi krstio malenog Matiju – peto dijete u obitelji Šaško

Biskup Vlado Košić u našoj župi krstio malenog Matiju – peto dijete u obitelji Šaško

Sisački biskup Vlado Košić predvodio je u nedjelju, 18.rujna 2022. misno slavlje u župi sv. Petra apostola u Ivanić-Gradu i tom prigodom krstio malog Matiju, peto dijete obitelji Danijela i Jelene Šaško.

Tumačeći poruku Božje Riječi biskup je pozvao sve vjernike na ostvarivanje socijalne pravednosti na koju poziva prorok Amos. I Krist prispodobom o nepoštenom upravitelju želi reći da se njegovi učenici ne smiju tako ponašati ali da trebaju biti domišljati u dobru. Sveti Pavao nas poziva da se molimo za ljude na vlasti kako bi oni pošteno vršili svoju zadaću u korist sviju.

Na kraju biskup je čestitao obitelji Šaško na hrabrosti da u ovaj svijet unose poštivanje života.

 

(Tekst i fotografije preuzeti s internetskihi stranica Sisačke biskupije, pristupljeno 20.9.2022.)