Pastoralno osoblje

Početna / Pastoralno osoblje

vlč. Branko Koretić, župnik

Rođen je 1975. godine u Popovcu Kalničkom, a za svećenika zaređen 2000. godine. Bio je đakon u crkvi sv. Josipa na zagrebačkoj Trešnjevci, tri godine služio je kao kapelan u župi Kravarsko, kraj Velike Gorice, a dvije u župi sv. Pavla u Retkovcu u zagrebačkoj Dubravi. Od 2005. godine obnašao je dužnost župnika u crkvi Srca Marijina u Ilovi i crkvi Blaženog Alojzija Stepinca u Kutinskoj Slatini.  Godine 2007. preuzima dužnost župnika župe Pohoda Blažene Djevice Marije u Sisku.

Od 2010. do 2015. velečasni Branko Koretić vršio je dužnost povjerenika za pastoral mladih Sisačke biskupije. U svojem mandatu, među ostalim, bio je predsjednik Organizacijskog odbora VII. susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM)  koji je održan u svibnju 2012. godine. Na susretu je sudjelovalo više od 30 tisuća mladih katolika iz domovine i iseljeništva.

U kolovozu 2017. velečasni Branko Koretić preuzima dužnost župnika župe sv. Petra apostola u Ivanić-Gradu te u obavlja službu Povjerenika za pastoral braka i obitelji Sisačke biskupije.

vlč. Josip Malković, župni supsidijar i duhovni pomoćnik

vlč. Josip Malković rodio se 29. ožujka 1969. u Karlovcu od oca Milana i majke Ane rod. Graša. Osnovnu školu pohađao je u Loviću Prekriškom i Ozlju, a klasičnu gimnaziju završio je na Šalati u Zagrebu. Teologiju je studirao na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Za svećenika je zaređen 26.6.1994. u zagrebačkoj katedrali.

Bio je župni vikar u župama: Sveta Nedjelja (1994-1997.), Velika Gorica (1997.-1999.), Križevci (1999. 2000.), Zabok (2000.-2001.), župnik u župama Lipnik i Ribnički Kunić (2001.-2012.), Žakanje (2006.-2012.) te u župi Presvetog
Srca Isusova u Kliničkoj bolnici Milosrdnih sestara u Zagrebu (2013.-2014.). U lipnju 2014. imenovan je župnikom župe u Pisarovinskoj Jamnici i inkardiniran je u Sisačku biskupiju.

Od 28. kolovoza 2022. u župi sv. Petra apostola u Ivanić-Gradu vrši službu župnog supsidijara i duhovnog pomoćnika.

Redovnice Kćeri Milosrđa TSR sv. Franje

s. M. Mojmira Mašina, mjesna predstojnica

s. M. Jelena Krilić

S. M.  Jelena Krilić članica je Družbe Kćeri Milosrđa TSR. sv. Franje. Rođena je u Busovači (BiH). Nakon osnovne škole odlazi u samostan, i upisuje gimnaziju. Na KBF-u u Splitu usporedno uz teologiju studira i predškolski odgoj. Nakon doživotnih zavjeta 2010. godine, odlazi na službu u Dubrovnik, zatim u Novsku, postaje odgojiteljica novakinja, vjeroučiteljica i provincijalna savjetnica, te godinu dana ravnateljica biskupijske osnovne škole. Nakon Novske odlazi u Zagreb – Šestine, gdje postaje mjesna predstojnica. Nakon Zagreba, dekretom provincijalne predstojnice s. M. Mirjam Gadže dolazi u Ivanić-Grad 7. kolovoza 2022. na službu vjeroučiteljice.