Pastoralno osoblje

Početna / Pastoralno osoblje

vlč. Branko Koretić, župnik

Rođen je 1975. godine u Popovcu Kalničkom, a za svećenika zaređen 2000. godine. Bio je đakon u crkvi sv. Josipa na zagrebačkoj Trešnjevci, tri godine služio je kao kapelan u župi Kravarsko, kraj Velike Gorice, a dvije u župi sv. Pavla u Retkovcu u zagrebačkoj Dubravi. Od 2005. godine obnašao je dužnost župnika u crkvi Srca Marijina u Ilovi i crkvi Blaženog Alojzija Stepinca u Kutinskoj Slatini.  Godine 2007. preuzima dužnost župnika župe Pohoda Blažene Djevice Marije u Sisku.

Od 2010. do 2015. velečasni Branko Koretić vršio je dužnost povjerenika za pastoral mladih Sisačke biskupije. U svojem mandatu, među ostalim, bio je predsjednik Organizacijskog odbora VII. susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM)  koji je održan u svibnju 2012. godine. Na susretu je sudjelovalo više od 30 tisuća mladih katolika iz domovine i iseljeništva.

U kolovozu 2017. velečasni Branko Koretić preuzima dužnost župnika župe sv. Petra apostola u Ivanić-Gradu.

mons. Josip Ćorić, župnik u miru

Mons. Josip Ćorić, rođen  je 12. rujna 1942. godine u Gradinskom Lugu, župa Svetog Ilije u Gradini od oca Blaža i majke Bojane r. Varnica u obitelji zemljoradnika. Osnovnu školu završio je u Gradinu, Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju završio je u Zagrebu na Šalati 1961. godine, nakon čega upisuje Katolički boslovni fakultet gdje je diplomirao 1968. godine. Po rukama mons. Franje Kuharića, nadbiskupa zagrebačkog,  29. lipnja 1968. godine biva uvršten u red prezbitera Zagrebačke nadbiskupije. Kapelansku službu vršio je u zagrebačkoj župi Svetog Blaža do 1969. godine nakon čega djeluje u tajništvu Zagrebačke nadbiskupije do 1973. godine. Iste godine preuzima službu prefekta u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu i vrši je do 1974. Iste godina imenovan je kapelanom u župi Svih svetih u Sesvetama gdje ostaje do 1978. godine. Nakon kapelanske službe u Sesveta imenovan je župnikom župe Svetog Petra u Ivanić Gradu, poslije smrti župnika Pašićeka. U službi župnika župe svetog Petra Ivanić-Grad bio je  gotovo 40 godina (do 2017. godine). U istom vremenu vrši i službu dekana ivanićgradskog dekanata.

Mons. Vlado Košić, biskup sisački imenovao ga je 10. veljače 2010. prvim generalnim vikarom Sisačke biskupije, a prisegu je položio na blagdan Katedre Svetog Petra 22. veljače 2010. godine u Biskupskom ordinarijatu Sisačke biskupije. Time je dobio i pripadnu vjersku počasnu titulu monsinjora (mons). Službu generalnog vikara Sisačke biskupije obnašao je do 2017. godine.

Tijekom svojeg djelovanja u Ivanićgradskog župi izvršio je mnoštvo važnih zahvata – ruševnu gospodarsku zgradu posve je preuredio za vjeronaučnu dvoranu, župni karitas i stan časnih sestara. Župnu je crkvu dao preurediti iznutra i izvana te preurediti svetište prema novim liturgijskim propisima. Pri obnovi je sačuvan onaj ugođaj kakav je crkva dobila početkom stoljeća. Rutarove zidne slikarije i namještaj su očišćeni i obnovljeni u skladu s prvotim izgledom. Potpuno je obnovljen zvonik i krov crkve. Dao je u cjelosti obnoviti i preurediti župni dvor.

Redovnice Kćeri Milosrđa TSR sv. Franje

s. M. Leticija Antalašić, mjesna predstojnica

s. M. Blažimira Ana Ćorić

Rođena je 22. siječnja 1947. godine u Gradinskom Lugu od oca Blaža i majke Bojane r. Varnica. Braća i sestre: Ivan, Josip, Filip, Mara, Petronila, Marija, Ivanka. Rođena je sestra župnika u miru Josipa Ćorića.

Krštena u župnoj crkvi sv. Ilije u Gradini 26. siječnja 1947., prva sv. Pričest u svibnju 1958., a krizma lipanj 1962.

Ušla u samostan 18. rujna 1963. u Zagrebu, Mallinova. Redovničko oblačenje je imala 12. rujna 1965., Blato, prve zavjete 12. rujna 1967., a doživotne 12. rujna 1972. u Blatu.

Završila studij hrvatskog jezika i književnosti i pedagogiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1977.

Vrijeme formacije provela je u Blatu a nakon doživotnih zavjeta zbog školovanja (srednja škola i studij) u Zagrebu. Od 1977. – 1978. bila je u Cavtatu i predavala Hrvatski jezik i književnost u sjemeništu u Dubrovniku. Od 1978. – 1983. bila je u Ivanić-Gradu kao vjeroučiteljica. Od 1983. do 1986. je mjesna predstojnica u Zagrebu, Mallinova. Od 1986. – 1991. bila je u Rimu u službi vrhovne tajnice. Od 1991. – 1992. bila je vjeroučiteljica (župni vjeronauk) i sakristanka u Somboru. Od 1992. je u Ivanić-Gradu (vjeroučiteljica u osnovnoj školi, župi, mjesna predstojnica, pomoć u župnom apostolatu i kućnim poslovima).

s. M. Darija Lukić

S. M. Darija Lukić članica je Družbe Kćeri Milosrđa TSR. sv. Franje. Rođena je u Tuzli (BiH), a u Družbu Kćeri Milosrđa ušla je 2007. godine i položila doživotne zavjete 2017. godine.  Završila je studij teologije, na Papinskom sveučilištu Antonianum 2016. godine. Od rujna 2016. radila je u Osnovnoj školi kao vjeroučiteljica.

U našoj župi obavlja dužnost sakristanke te katehetsku dužnost u radu s prvopričesnicima i skupine Biseri Očeva Milosrđa.