Kutak za prvopričesnike

Početna / Kutak za prvopričesnike

Sveta Pričest

Sakramentima kršćanske inicijacije, tj. krštenjem, potvrdom i euharistijom postavljaju se temelji cjelokupnoga kršćaninova života, prima se neizmjerno bogatstvo božanskoga života i napreduje se prema savršenstvu ljubavi. Sveta Pričest, euharistija, je srce i vrhunac života Crkve, spomen čin Krstova djela spasenja. Sudjelovanjem u svetoj žrtvi poistovjećujemo se sa božanskim Srcem koje nam daje snage na putu života, budi čežnju za vječnim životom i daje nam okusiti ljepotu neba.

Ovaj tako važan sakrament sa sobom donosi pripremu koja traje jednu pastoralnu godinu. Tijekom priprave prvopričesnici sudjeluju u nedjeljnim slavljima, aktivno se uključuju u župne aktivnosti, kao što su mali zbor, ministranti, čitači, te rastu duhom kako bi bili što spremniji za susret s Gospodinom. Župnom katehezom koja se sastoji od poučnoga dijela i kreativnoga dijela nastojimo približiti otajstvo Euharistije na djeci razumljiv način. Prateći tijek liturgijske godine uključujemo prvopričesnike u život Crkve, žive zajednice te tako odgajamo novu generaciju koja će pronijeti Radosnu vijest ovim svijetom. Molitvom, pjesmom, pričama, posjetom starijima i nemoćnima, igrom želimo pokazati ljepotu zajedništva kao životnu stvarnost koju nam pruža živi, uskrsli Krist. Također u katehezu uključujemo roditelje raznim obiteljskim zadaćama kako bi i oni preko svoje djece obnovili svoje znanje, ali i bili uključeni u pripravu za primanje sakramenta Prve Pričesti. Obiteljskom pripravom za Prvu Pričest, tijekom trodnevnice uoči Prve Pričesti, uključujemo roditelje, bake i djedove, krsne kumove, ali i cijelu župnu zajednicu koja prati prvopričesnike molitvama.

„Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu.“ ( Iv 6, 56) govori nam Gopodin i tako nas poziva na savršeno sjedinjenje u Euharistiji s njime. S tim mislima i željom da Bog prebiva u nama i mi u njemu pratimo molitvama i svakom pomoći katehistice i prvopričesnike na njihovom putu nasljedovanja euharistijskoga Isusa.

Obavijesti za prvopričesnike

Poštovani roditelji!

U ovoj sekciji u narednim mjesecima možete pronaći sve relevantne obavijesti vezane uz pripravu vaše djece za prvu svetu pričest.

 


Prvopričesnici 2019./2020.

 • NOVI DATUM: 27. rujna 2020., nedjelja: slavlje Prve sv. Pričesti  u 10.00 sati

 


Prvopričesnici 2018./2019.

Važniji događaji:

 • 25.11.2018., nedjelja: Predstavljanje prvopričesnika na misi u 9.00 sati
 • 1.12.2018., subota – Duhovna obnova za provopričesnike i roditelje prvopričesnika
 • 2.12.2018.,  nedjelja: 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – Igrokaz
 • 6.12.2018., četvrtak: sv. Nikola – 18.00 sati
 • 15.12.2018., subota – Posjet staračkom domu
 • 22.12.2018., subota: velika Božićna ispovijed u župi (10.00  – 12.00; 17.00  – 19.00  sati) – pozivamo roditelje!
 • 24.12.2018.,  ponedjeljak: mala polnoćka: u 19:30 sati
 • 19.5.2019., nedjelja: slavlje Prve sv. Pričesti  u 10.00 sati

 

Roditeljski sastanci:

Termini vjeronauka:

 • Subotom od 9:00 – 13:00 po dogovorenim skupinama

Napomene:

 • molimo sve roditelje, koji još nisu, da ispune prijavnicu na poveznici niže
 • ukoliko imate bilo kakvih poteškoća s ispunjavanjem prijavnice, slobodno kontaktirajte župni ured tijekom radnog vremena

 

Prijavnica kandidata za prvu pričest 2019./2020.