Hodočašća i župni izleti

Početna / Hodočašća i župni izleti

Najava hodočašća

 • 2  – 6. studeni  2022 – HODOČAŠĆE SISAČKE BISKUPIJE:  RIM – ASSISI – PADOVA
  • Detaljne informacije: internetske stranice Sisačke biskupije
  • Prijave u župnom uredu
  • Cijena je 3.100,00 kuna
  • U cijenu je uključeno: četiri polupansiona u dvo-krevetnim sobama; ulaznice za Assisi, katakombe i kupolu sv. Petra; boravišne pristojbe; ulazak autobusa u sve gradove; stručno vodstvo tijekom cijelog puta; nema nikakvih nadoplata.
   SRIJEDA

   2.11.

   Polazak iz SISKA i ostalih župa (s dogovorenih mjesta)  u 01.00 sati. Vožnja preko Rijeke, Trsta, Padove, Bolonje, Firence, Peruđe…

   Dolazak u ASSISI oko 12.00 sati te razgled: crkva i grob sv. Franje Asiškoga (sv. misa), crkva Gospe od anđela (Porcijunkula), crkva i grob sv. Klare… Dolazak u Rim oko 19.00 sati..  Večera. Noćenje.

   ČETVRTAK

   3.11.

   RIM – doručak

   Razgled: VATIKAN – trg, crkva i kupola sv. Petra, kupnja suvenira, crkva  Sveta Marija u Trasteveru  (sv. misa), bazilika sv.Ivana Lateranskog, krstionica, sv.stube. Večera. Noćenje.

   PETAK

   4.11.

   RIM – doručak

   Posjet grobu sluge božjeg IVANA BONIFACIJA PAVLETIĆA (sv. misa)

   Razgled: katakombe sv. Kalista, crkva sv. Petra u Okovima (Mojsije), Flavijev amfiteatar (Koloseum), Konstantinov slavoluk, Rimski forum, Kapitolij, crkva sv. Marija – Nebeski žrtvenik, Venecijanski trg, oltar domovine, Trajanov stup. Večera.  Noćenje.

   SUBOTA

   5.11.

   RIM – doručak

   Cjelodnevni razgled: bazilika sv. Pavla izvan zidina, bazilika sv. Marije velike, Anđeoska tvrđava i most, palača pravde, trg Navona, Panteon, crkva sv. Ignacija, fontana di Trevi, Španjolski trg, hrvatska crkva i zavod sv. Jeronima (sv. misa). Večera. Noćenje.

   NEDJELJA.

   6.11.

   RIM – doručak

   Pospremanje stvari i polazak prema Padovi. Vožnja preko Orvieta, Firence, Bolonje, Ferare do PADOVE gdje stižemo oko 15.00 sati. Posjet svetištu sv. Leopolda Mandića (sv. misa) i svetištu sv. Antuna Padovanskog. Oko 19.00 sati polazak prema Domovini.  Vožnja preko Trsta, Rijeke, Karlovca. Dolazak u SISAK oko pola noći.

   CIJENA

    

   3.100 kn

   Cijena uključuje:  – prijevoz udobnim autobusima (euro 5 i 6)

   • četiri polupansiona u dvo krevetnim sobama
   • ulaznice za Assisi, katakombe i kupolu sv. Petra
   • boravišne  pristojbe, ulazak autobusa u sve gradove
   • stručno vodstvo tijekom cijelog puta

   nema nikakvih nadoplata