Obilježavanje blagdana sv. Anđela Čuvara i blagoslov male djece

Obilježavanje blagdana sv. Anđela Čuvara i blagoslov male djece

U utorak 2. listopada slavimo sv. Anđele Čuvare. Katekizam Katoličke crkve o anđelima naglašava: „Od djetinjstva do smrti ljudski je život okružen njihovom zaštitom i zagovorom. Svaki vjernik ima uza se anđela kao čuvara i pastira da ga vodi u život. Već na zemlji kršćanski život po vjeri sudjeluje u blaženom društvu s anđelima i ljudima koji su sjedinjeni u Bogu.“(KKC 336).

Ove godine ponovit ćemo obilježavanje ovog blagdana svečanom večernjom misom u 18 sati tijekom koje ćemo blagosloviti djecu predškolske dobi i djece školske dobi nižih razreda.

Pozivamo sve roditelje da povedu djecu na misu kako bi primili blagoslov te pozivamo i ostale župljane da svetom misom dostojno proslavimo ovaj blagdan te Bogu zahvalimo na našim anđelima čuvarima!