Osnivanje zajednice odraslih laika “Poslanici Milosrđa” u našoj župi

Osnivanje zajednice odraslih laika “Poslanici Milosrđa” u našoj župi

Župa svetog Petra apostola u Ivanić-Gradu osniva zajednicu odraslih laika (i muškaraca i žena) “Poslanici Milosrđa”. Prvi susret zajednice održat će se u subotu 9. veljače 2019. godine, nakon svete mise (u 18:45) u župnom pastoralnom centru (župnoj dvorani).

Druža sestara Kćeri Milosrđa TSR sv. Franje osniva zajednice “Poslanici milosrđa” u župama u kojima zajednica djeluje kako bi na taj način ostvarila dublju suradnju s laicima koju je poticao i sveti papa Ivan Pavao II.
Kroz ovu zajednicu laicima se omogućuje da ostvaruju svoje poslanje prema Evanđelju Isusa Krista i karizmi Bl. Marije Propetog i Družbe Kćeri Milosrđa.

Ako volite i želite:

  • pomagati
  • upoznavati
  • otkrivati
  • razmatrati
  • moliti
  • sudjelovati u kreativnim radionicama
  • posjećivati
  • biti poslanik i svjetok Božje Ljubavi

po primjeru hrvatske blaženice Marije Propetog Isusa Petković – vrata su vam otvorena!

 

CILJEVI POSLANIKA MILOSRĐA (preuzeto sa http://marijapropetog.hr/marija1/poslanici-milosrdja)

1. Poslanici Milosrđa slijede karizmu bl. Marije Propetog Isusa Petković, koja je svojim primjerom i riječima poticala da se ide po svijetu s Križem i svetim Evanđeljem, šireći kraljevstvo ljubavi Isusa Krista, te nastojeći da svi ljudi po njemu upoznaju Boga Oca.

2. Poslanici Milosrđa žive u skladu s naukom Katoličke Crkve, za koju se mole, svjesni da su njeni živi udovi.

3. Poslanici Milosrđa svjedoče milosrdnu ljubav Očevu, sadržanu u imenu pomaganjem Družbi u apostolskim djelima evangelizacije, formacije i dobrotvornosti, te promiču dostojanstvo ljudske osobe napose siromašnih i bolesnih, u duhu ljubavi, poniznosti, jednostavnosti i franjevačke radinosti.

4. Poslanici Milosrđa mole za duhovna zvanja i promiču misijsko djelovanje Crkve.

5. Poslanici Milosrđa promiču ciljeve Zaklade Blažene Marije Petković.

6. Poslanici Milosrđa promiču pobožnost bl. Mariji Propetog Isusa Petković, osobito moljenjem trodnevnica i devetnica, te posebnu pobožnost svakog devetog u mjesecu.

7. Poslanici Milosrđa potiču vjernike na sudjelovanje u svetom Bogoslužju i na čitanje duhovne literature.

8. oslanici Milosrđa okupljaju mladež na duhovne i bratske susrete; usmjeravaju ih prema kršćanskim vrijednostima te im pomažu u duhovnome rastu.

9. Poslanici Milosrđa sukladno svojim mogućnostima darivaju materijalna sredstva za apostolske projekte Družbe, osobito one koji su na službu siromaha i bolesnika.

10. Poslanici Milosrđa cijelim svojim bićem teže zajedništvu s Presvetim Trojstvom, te po uzoru na blaženu Mariju Propetog Isusa Petković posjeduju duhovnost izraženu u ljubavi prema Euharistiji, raspetom Isusu i Presvetoj Djevici Mariji.