Poziv na blagoslov vozača i automobila

Poziv na blagoslov vozača i automobila

U nedjelju 27. listopada 2019., nakon središnje mise u 11 sati, održat će se blagoslov automobila i vozila.

Ivanić-Grad vrlo je dobro prometno povezan sa Zagrebom i drugim dijelovima naše domovine, pa naši sugrađani dobar dio svojeg vremena provode i u automobilima i drugim prijevoznim sredstvima. Iz tog razloga ove ćemo godine u našoj župi održati blagoslov vozila kako bi vrijeme koje provodimo u njima bilo blagoslovljeno i sigurno, a svi putnici sretno stigli na odredišta.

Na blagoslov posebno pozivamo:

  • svakodnevne putnike i vozače
  • obrtnike i tvrtke koje se bave prijevozničkim uslugama (npr. taxi prijevoz)
  • obrtnike i tvrtke koje se bave uslugama prijevoza (npr. turističke agencije, vlasnici autobusa)
  • ostale vozače

Vozila se mogu uobičajeno parkirati na parkiralištima oko crkve, a za parkiranje će biti moguće i u župnom dvoru te iza banke (pored župnog dvora).

Dobrovoljni prilog se skuplja za akciju MIVA (misijska vozila). Ovim prilogom pomaže se misionarima u kupnji prijeko potrebnih vozila kako bi mogli spasiti živote i vratiti zdravlje bolesnima, siromašnima omogućiti pristup školi, doći do vjernika koji ih željno čekaju, dovesti potreban materijal za gradnju crkava, škola i bolnica.