Poziv na post i molitvu – 30. i 31. prosinca 2020.

Poziv na post i molitvu – 30. i 31. prosinca 2020.

Kao biskup sisački pozivam sve vjernike Sisačke biskupije i Hrvatske, koji se mogu i žele pridružiti, na molitvu i post danas, 30. prosinca i sutra 31. prosinca 2020. Na žalost dogodilo nam se veliko zlo, potres u kojem su stradali mnogi naši vjernici i stanovnici, u Petrinji, Sisku i župama naše Biskupije. Izražavajući sućut obiteljima stradalih molimo se za poginule! Također je mnogo naših ljudi ostalo bez krova nad glavom, te žive u strahu od novih potresa, rušenja i uništenja njihove imovine, jedinog doma koji imaju. Mi smo izgubili katedralu i još oko desetak crkvi, ne računajući kapele, koje je potres uništio, a mnoge je još i teško oštetio. Molimo se za snagu da to sve vjernički podnesemo i da u ovoj tragediji svi ostanemo hrabri i solidarni. Naš Caritas pomaže svima koji su potrebni pomoći, i u hrani i u smještaju onih koji ne mogu više biti u svojim domovina. Svima iskreno zahvaljujem i stavljam vas sve, dobri ljudi, koji mislite na druge u naše molitve. Hvala i velikom broju ustanova i osoba koji su već poslale svoju pomoć ili najavile pomoći stradalima! Sada je najvažnija hrana, deke i eventualno novac, koji se može uplatiti na račun našeg biskupijskog Caritasa. Molimo se i postimo da nas Gospodin poštedi daljnjeg trpljenja i stradanja!

+Vlado Košić, biskup sisački

(Tekst i fotografije preuzete sa stranica Sisačke biskupije, pristupljeno 30. prosinca 2020.)