Preminuo mons. Josip Ćorić, dugogodišnji ivanićgradski župnik

Preminuo mons. Josip Ćorić, dugogodišnji ivanićgradski župnik

Dragi župljani i i dragi sugrađani!

Obavještavamo vas da se naš dugogodišnji župnik mons. Josip Ćorić, preselio Gospodinu u Vječnost. Mons. Josip ostavio je u našoj župi, našem gradu i našoj biskupiji veliki trag. Bio je župnik naše župe od 1978. gdje ostaje do svoga umirovljenja 2017. Obavljao je službu Ivanićgradskog dekana (1978. – 2016.), generalnog vikara Sisačke biskupije (2010. – 2017.) te je bio član Prezbiterskog vijeća i Zbora savjetnika Sisačke biskupije (2010. – 2015.).

Pozivamo vas da se pomolite za njegovu dušu Gospodinu, kojem je toliko radosno i s ljubavlju, predano i požrtvovno služio. Neka mu je Gospodin milostiv i primi ga u Nebeski dom po zagovoru Blažene Djevice Marije i svih Svetih.

Sprovod mons. Josipa bit će u petak, 8. siječnja u 11 sati na mjesnom u groblju Gradini (pored Virovitice, Požeška biskupija), a nakon sprovoda u župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja bit će služena i misa zadušnica. Sprovod i misu predvodit će sisački biskup Vlado Košić.


Mons. Josip Ćorić, svećenik Sisačke biskupije preminuo je nakon duge i teške bolesti u utorak, 5. siječnja u 79. godini života i 53. godini svećeništva u Zagrebu.

Rođen je 12. rujna 1942. u Gradinskom Lugu, župa Gradina, od oca Blaža i majke Bojane r. Varnica. Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju završio je u Zagrebu kao i Katolički bogoslovni fakultet. Zaređen je za prezbitera 29. lipnja 1968. godine u Zagrebu. Kapelansku službu obnašao je u zagrebačkoj župi sv. Blaža (1968. – 1969.) nakon čega djeluje u tajništvu Zagrebačke nadbiskupije (1969. – 1973.) Iste godine preuzima službu prefekta u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu i obnaša je do 1976. kada je imenovan kapelanom u župi Svih svetih u Sesvetama. Potom je imenovan župnikom župe sv. Petra u Ivanić-Gradu (1978.) gdje ostaje do svoga umirovljenja (2017.). Obavljao je službu Ivanićgradskog dekana (1978. – 2016.), generalnog vikara Sisačke biskupije (2010. – 2017.) te je bio član Prezbiterskog vijeća i Zbora savjetnika Sisačke biskupije (2010. – 2015.).

Sprovod mons. Josipa bit će u petak, 8. siječnja u 11 sati na mjesnom groblju Gradini, a nakon sprovoda u crkvi sv. Ivana Krstitelja (župa sv. Ilije proroka) bit će služena i misa zadušnica. Sprovod i misu predvodit će sisački biskup Vlado Košić.

(Tekst preuzet sa stranica Sisačke biskupije, pristupljeno 5. siječnja 2021.)