Preminuo vlč. Mladen Hokman, dugogodišnji župnik župe Posavski Bregi

Preminuo vlč. Mladen Hokman, dugogodišnji župnik župe Posavski Bregi

Vlč. Mladen Hokman, umirovljeni svećenik Sisačke biskupije i dugogodišnji župnik župa Posavski Bregi i Lijevi Dubrovčak umro je nakon kratke i teške bolesti u srijedu 29. svibnja u 71. godini života i 45. godini svećeništva.

Vlč. Hokman rodio se 11. studenoga 1948. u Presečnom, župa Remetinec, od roditelja Marka i Ljubice Bartolec. Osnovnu školu je pohađao u Presečnom i Novom Marofu, a sjemenišnu gimnaziju na Šalati u Zagrebu. Teologiju je studirao u Zagrebu, a za svećenika je zaređen 30.6.1974. u Remetincu. Bio je nekoliko mjeseci upravitelj župe Zdenkovac (travanj – studeni  1975.)  i subsidijar župe Pleternica (travanj 1975.- rujan 1976.) te upravitelj župe Buk (1975. – 1995.). Potom je 1995. godine imenovan župnikom župa Posavski Bregi i Lijevi Dubrovčak gdje je djelovao do umirovljenja 2019. godine.

Sprovodna misa za pokojnog vlč. Hokmana, koju će predvoditi sisački biskup Vlado Košić, održat će se u petak, 31. svibnja u 15 sati u kapeli Sv. Florijana u Presečnom, župa Oštrice (Varaždinska biskupija). Nakon mise na mjesnom groblju održat će se i sprovodni obredi. (izvor teksta i fotografije: Sisačka biskupija)