Program proslave blagdana svetog Josipa u našoj župi

Program proslave blagdana svetog Josipa u našoj župi

U utorak 19. ožujka svečano ćemo proslaviti blagdan svetog Josipa. Sveti Josip zaručnik je Blažene Djevice Marije i Isusov zemaljski otac i hranitelj. Hrvatski Sabor proglasio je sv. Josipa zaštitnikom Hrvatske domovine 1687. godine.

Sveti Josip zagovornik je obitelji, očeva, trudnica, bolesnih i umirućih, putnika , doseljenika, obrtnika, inženjera i općenito radnika.

Proslava svetkovine u našoj župi biti će prema sljedećem rasporedu:

  • Misa u 8:00
  • Cjelodnevno klanjanje pred Presvetim (župno klečanje): 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00
  • Večernja misa 18:00  – predvodi vlč. predvodi vlč. Antun Pečar, župnik u Pokupskom, a rodom iz Ivanić-Grada.

Pozivamo sve župljane da se okupe u što većem broju te da svojim prisustvom i molitvom dostojno proslavimo ovaj blagdan te iskoristimo priliku za pobožnost cjelodnevnog klanjanja pred presvetim povodom ovog blagdana. Zahvalimo se svetom Josipu na daru domovine, na uzoru očinstva, kreposti i pravednosti.

Više o svetom Josipu: http://www.svetijosip.com/index.php/sveti-josip/o-svetom-josipu