Svečanom misom obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Svečanom misom obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U nedjelju 14. listopada svečanom misom u župnoj crkvi sv. Petra apostola obilježeni su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Nakon uvodne procesije s djecom u narodnim nošnjama u misu nas je uveo kratak igrokaz „Hvaloljupci“ koji je pripremila skupina Biseri Očevog milosrđa.

Kroz glavne likove igrokaza Zemlju, baku Jabuku, Kukuruzovića, gospodina Mrkvić, gospođu Pšenicu, Sijača i Kapljice djeca su nas podsjetila na bogatstvo koje nam Bog daje preko zemlje, njenih oranica i žitnih polja koja ne smiju biti prazna i zapuštena. Potaknuli su nas da gledamo srcem jer se njime najbolje vidi i izreći zahvalu Gospodinu koji nas je stvorio i od koga nam dolazi kruh naš svagdašnji na stol.

Nakon igrokaza nastavilo se misno slavlje s prinosom darova te recitacijom zahvale za plodove zemlje iza pričesti. Po završetku misnog slavlja na izlasku iz crkve vjernicima su dijeljena peciva donirana od lokalnih pekara koji su na taj način obogatili proslavu Dana kruha.