[NAJAVA] Prva pričest u našoj župi

[NAJAVA] Prva pričest u našoj župi

U nedjelju, 14. svibnja 2023., na misi u 10:00  šezdeset i osmero djece primit će Prvu Svetu Pričest.

Za veliki događaj djeca su se pripremala od početka pastoralne godine, a neposredna priprema održava se kroz trodnevnicu (četvrtak, petak, subota).

Trodnevnica je oblik intenzivne duhovne pripreme za prvo primanje Svetog kruha, a djeca u njoj sudjeluju sa svojim roditeljima i krsnim kumovima.

U četvrtak, 11. svibnja 2023. djeca su na svetoj misi primila krunicu, dar Crkve, koja će im biti jedna od materijalnih uspomena na Svetu Pričest, ali i pomoć u daljnjim koracima na duhovnom putu. Također su sudjelovali na euharistijskom klanjanju.

U petak, 12. svibnja 2023., na misi roditelji preuzimaju svijeću za obnovu krsnih obećanja, dok je subota, 13. svibnja 2023. dan za ispovijed, a krsni kumovi prilikom večernje mise  preuzimaju prvopričesničku haljinicu. Preuzeta svijeća i haljinica predstavljaju simboliku i povezanost sa sakramentom krštenja i krsnom svijećom i haljinicom.