Petrovo u Ivanić-Gradu – 2. Mimohod povijesnih postrojbi Hrvatske vojske

Petrovo u Ivanić-Gradu – 2. Mimohod povijesnih postrojbi Hrvatske vojske

Kako bi proslavili  blagdan zaštitnika crkve sv. Petra apostola, Grad Ivanić-Grad i Povijesna postrojba Ivanić-Grada – 10. satnija Ivanić u zajedništvu sa Župom sv. Petra apostola i TZG Ivanić-Grada pozivaju sve sugrađane na  manifestaciju “Petrovo u Ivanić-Gradu” i 2. Mimohod povijesnih postrojbi Hrvatske vojske koji će se održati u Parku hrvatskih branitelja u subotu 29. lipnja, na blagdan svetog Petra apostola, zaštitnika naše župe, ispred crkve sv. Petra apostola.

Najavljen je dolazak 20 povijesnih postrojbi iz Dubrovnika, Gospića, Ogulina, Požege, Vinkovaca, Varaždina, Kostela, Krapine, Križevaca, Samobora, Svete Nedelje, Županje, Turopolja, Čakovca, Bjelovara, Otočca, Bakra i dr.

Povijesne postrojbe svoje djelovanje temelje na očuvanju vojne tradicije krajeva iz kojih dolaze te je ovo prilika da vidimo raskoš povijesnih odora iz svih krajeva lijepe naše.

Program:

8:55 sati – Mimohod povijesnih postrojbi Republike Hrvatske ulicama grada (od Učeničkog doma do Spomenika poginulim braniteljima)
10:00 sati –  svečana sveta misa u crkvi sv. Petra apostola, misu predvodi dr. Tomislav Markić, ravnatelj dušobrižništva za iseljene Hrvate.
11:15 sati – Svečana prisega i prijavak gradonačelniku (spomenik 1000.godišnjice hrvatskog kraljevstva)
13:00 sati – Glasni pucanj iz replika povijesnog oružja: topovi, kubure i puške
9:00-13.00 sati – Sajam u Parku hrvatskih branitelja
21:00 sat –  KONCERT DUHOVNE GLAZBE koji će imati EMANUEL i sestre HALUŽAN na malom trgu kod tržnice, besplatne ribice

Veselimo se vašem dolasku!

Vlč. Branko Koretić, župnik