Preminuo maestro Berislav Kezele, dugogodišnji voditelj župnog zbora

Preminuo maestro Berislav Kezele, dugogodišnji voditelj župnog zbora

U četvrtak 8. travnja 2021. preminuo je naš dugogodišnji voditelj župnog mješovitog zbora maestro Berislav Kezele. Okrijepljen svetim sakramentima Bolesničkog pomazanja i nahranjen svetom Pričesti preselio se s ovog svijeta u Vječnost.

Maestro Berislav Kezele je dugogodišnji „spiritus movens“ glazbenog života u Ivanić-Gradu i jedan od prvih profesora glazbe u ivanićkoj glazbenoj školi, svestrani pijanist, orguljaš, aranžer, voditelj puhačkog orkestra, novog sastava velikog mješovitog pjevačkog zbora Posavac, muškog komornog vokalnog sastava, čovjek iznimne energije, velikog znanja i životne vedrine.
Župni mješoviti zbor vodio je skoro 34 godine.

Dragom Bogu hvala na svakoj uvježbano-otpjevanom tonu, odsviranoj noti i svečano proslavljenoj Misi, Bogu u čast i na slavu. Dobrom Bogu hvala za njegov život i molimo zajedno da ga primi u nebesku Domovinu, pribrojio ga zboru Anđeoskom.

Pjevačima i svima ožalošćenima Nebeski Otac neka bude najveća utjeha po uskrslom našem Spasitelju Isusu Kristu. Bogu hvala i na ovoj duši.

Sprovod će biti u subotu, 10. travnja 2021. u 14.00.

(Fotografija – isječak iz video reportaže portala Volim Ivanić – Lica grada: Berislav Kezele, pristupljeno 8. travnja 2021.)