Proslava župnog blagdana – Trodnevnicu uoči Petrova predvodi mons. Antun Sente

Proslava župnog blagdana – Trodnevnicu uoči Petrova predvodi mons. Antun Sente

U utorak 29. lipnja 2021., na blagdan apostolskih prvaka svetog Petra i Pavla, naša župa slavi župni blagdan – Petrovo. Uoči samog blagdana, u našoj župi organizira se Trodnevnica koju će predvoditi mons. Antun Sente ml.,  rektor Nacionalnog svetišta svetog Josipa na Dubovcu u Karlovcu, a na sam blagdan sv. Petra mise će održati fra Zvornimir Križanović, kapelan u Kloštar Ivaniću i preč. Robert Jakica, rektor bazilike sv. Kvirina u Sisku.

Tijekom trodnevnice i župnog blagdana župne skupine ponudit će razne kreativne i prigodne radove  – dobrovoljni prilozima skupljala bi se sredstva za uređenje župne pastoralne dvorane (kupili bismo stolice i uredili bismo prostor)

 

Program Trodnevnice uoči Petrova:

 • SUBOTA, 26. lipnja 2021.:
  • 18:30 krunica,
  • 19:00 sveta misa:
  • Klanjanje
 • NEDJELJA, 27. lipnja 2021.: 
  • Redovite svete mise 
   • 8:00 sati 
   • 10:00 sati
   • 19:00 sati
 • PONEDJELJAK, 28. lipnja 2021.:
  • 18:30 krunica,
  • 19:00 sveta misa:

 

PETROVO – proslava župnog blagdana

 • UTORAK,  29. lipnja 2020.: svete mise:
  • 10:00 predvodi fra Zvonimir Križanović, kapelan u Kloštar Ivaniću
   • Nakon mise – podjela USPOMENA PRVOPRIČESNICIMA i KRIZMANICIMA
  • 1900 predvodi preč. Robert Jakicarektor bazilike sv. Kvirina u Sisku
   • Nakon mise koncert Stabat Mater

 

Dragi Župljani, sretan vam i blagoslovljen Župni blagdan. Po zagovoru Sv. Petra dobri Bog blagoslovio Vašu obitelj, učvrstio vas u vjeri, udijelio vam zdravlje za dušu i tijelo.